Artykuł sponsorowany

Chętnie wybierane rośliny egzotyczne, które dobrze sobie radzą w polskim klimacie

Chętnie wybierane rośliny egzotyczne, które dobrze sobie radzą w polskim klimacie

Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie do swojego ogrodu roślin egzotycznych, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również dobrze radzą sobie w polskim klimacie. Kraków to miasto, w którym także można spotkać wiele takich roślin. W poniższym artykule przedstawiamy kilka popularnych gatunków egzotycznych, które z powodzeniem można uprawiać w naszym kraju.

Palmy i bambusy – egzotyczne drzewa w Polsce

Palmy i bambusy to rośliny, które kojarzą się przede wszystkim z tropikalnym klimatem. Jednak niektóre gatunki tych drzew doskonale radzą sobie w warunkach polskiej zimy. Palma jedwabista (Trachycarpus fortunei) jest jednym z najbardziej mrozoodpornych gatunków palm. Jej liście są sztywne i mają szarozieloną barwę, a drzewo może osiągnąć nawet 10 metrów wysokości. Bambus natomiast to roślina o egzotycznym wyglądzie, która również może być uprawiana w Polsce. Gatunek Phyllostachys aureosulcata 'Spectabilis' jest mrozoodporny i charakteryzuje się pięknym, żółtym paskowaniem na pędach. Te rośliny egzotyczne w Krakowie możesz nabyć w tutejszej palmiarni.

Oleandry i hortensje – kwitnące krzewy w polskich ogrodach

Oleandry to kolejne rośliny egzotyczne, które można spotkać w Polsce. Są to krzewy o pięknych, różnokolorowych kwiatach, które dobrze radzą sobie w naszym klimacie. Oleandry można uprawiać zarówno w gruncie, jak i w donicach, a ich kwitnienie przypada na okres od maja do października. Hortensje to także popularne rośliny ogrodowe o egzotycznym wyglądzie. W Polsce szczególnie chętnie uprawiane są hortensje bukietowe (Hydrangea paniculata), które mają okazałe kwiatostany i są mrozoodporne.

Egzotyczne byliny – rośliny idealne do polskich ogrodów

Wśród egzotycznych bylin, które z powodzeniem można uprawiać w Polsce, warto wymienić między innymi liliowce (Hemerocallis), które charakteryzują się długim okresem kwitnienia oraz różnorodnością kształtów i kolorów kwiatów. Liliowce są roślinami wieloletnimi, mrozoodpornymi i łatwymi w uprawie. Inną egzotyczną byliną, która dobrze radzi sobie w polskim klimacie, jest funkia (Hosta). Ta roślina o ozdobnych liściach jest bardzo dekoracyjna i idealna do sadzenia w cienistych miejscach ogrodu.